Första milstolpen!

Årets Kickboxnings SM var i lördags, och vi hade 5 stycken deltagare i de olika disciplinerna. Det var ett underbart skönt gäng som åkte ner till mellerud för att visa bortom tvivel att det finns en ny klubb i vårt avlånga land och satte oss på kartan!

 

Alla hade blivit hårt drillade av Mr No Mercy själv, Thamer, de senaste månaderna med ett intensivt träningsschema, där vissa nästan bott på gymmet och det gav minst sagt resultat! Det och allt underbart stöd från allihopa har tillsammans visat att det är oss man ska hålla ögonen på i framtiden!

 

Med 4 SM Guld och 1 SM Silver, plus Bästa Manliga samt Kvinliga Fighter och Bästa Klubb 2017 kunde vi inte vara stoltare än vi är över alla som har hjälpt till under resans gång; våra medlemmar, sponsorer, coacher och alla fantastiska människor som utgör vår klubb.

 

18618755_1515181751835253_1324150241_o.jpg

Vi ser fram emot den kommande tiden och nya utmaningar som vi kommer besegra tillsammans med er alla!